Aangeboden een Krag Jorgensen model Gevær M/89 in 8x58R Danish. Het bouwjaar van dit geweer is 1896.
Een mooi en apart geweer bekend om zijn laadmethode (via een klepje aan de rechterkant laad u 5 patronen).
In de US was de versie in 30-40 Krag na de Springfield .45-70 een standaard leger geweer.
Het geweer is in uitstekend en nummer gelijke staat. Het is een uitvoering met een loopmantel en bajonet lug.
Bij het geweer worden 20 nieuwe Betram 8x58R D hulzen geleverd, en 2 zakjes met 100 kogelpunten, herlaad gegevens en een RCBS die set met een shellholder waar ook de goedkopere Horneber hulzen in passen en een passend foedraal.
Voor geïnteresseerden. Veel schutters in de USA en in Denemarken verschieten de goedkopere 8x56R hulzen ipv de 8x58R D in dit wapen hier zijn herlaad gegevens voor.
De 8x56R hulzen zijn volop te krijgen en zijn goedkoop. Herladen en afvuren kan zonder problemen. Ik gebruik echter alleen de originele hulzen van Betram in 8x58R Dhiervoor.
Herladen doet u het beste met Vithavouri N135.
Een heel mooi, apart en zuiver schietend geweer dat voor zijn leeftijd (het is uit 1896) voor de veteranen discipline gebruikt kan worden of voor een verzamelaar.
Het geweer is verlofplichtig!
681 keer bekeken, 1 vandaag